Barvy mohou kromě ovlivňování naší nálady a pocitů také výrazně ovlivnit a změnit atmosféru místnosti i celého bytu.
Z hlediska Feng Shui jsou určeny přímo i barvy více či méně vhodné pro jednotlivé místnosti domu. Zkuste porovnat své prostředí s našimi doporučeními a případně je vyzkoušejte !

Nezapomeňte, že barvy můžete svému bytu dodat také pomocí koberců, závěsů a dalších doplňků. Je vhodné kombinovat spíše světlejší a veselejší barvy v jemných odstínech. Pokud je to možné vyvarujte se přemíry sytých odstínů barev – používejte je spíše jako zvýraznění drobných detailů – například jako polštáře, malé koberečky, keramika.

BARVY V DOMÁCNOSTI

Ložnice – nedoporučují se jasné, syté barvy, zvláště červená a oranžová.

Jejich silně aktivní energie může narušovat klid, potřebný ke spánku. Doporučují se – matné odstíny modré barvy, dále šedá, béžová a jiné neutrální barvy, které mají uklidňující účinky a podporují spánek [ Pracovna, studovna – nedoporučují se syté odstíny barvy červené, oranžové a zlatožluté jež narušují soustředění a myšlenkovou činnost, potřebnou při jakékoliv tvůrčí práci, studiu nebo četbě. Doporučují se – barvy matné a neutrální, v Číně pak hlavně barva zelená, která je uklidňující pro oči,jež během práce a studia vyžadují dostatek oddechu.

Obývací pokoj – doporučují se všechny barvy, které jsou uživatelům příjemné.

Protože se v něm často zdržují lidé i ve větším počtu, což vytváří silně pozitivní energii, kterou negativní síly zvenčí narušují jen dosti obtížně, nevyžaduje tato místnost žádnou zvláštní ochranu prostřednictvím barev [
Jídelna, jídelní kout – nedoporučují se barvy chladné a tmavé, zvláště pak černá, která podle čínského přesvědčení jídlo spíše znechucuje. Doporučují se barvy světlé, syté, teplé – lososová, broskvová, meruňková, které optimalizují chuť k jídlu a vytváří příjemnou pohodu

Kuchyně – nedoporučují se opticky chladné barvy jako modrá a šedá, jež snižují chuť k jídlu.

Příliš vhodné nejsou ani odstíny červené a oranžové, zbytečně v kuchyni zesilují energii ohně. Doporučuje se světlá, matná, teplá barva – perfektní je bílá barva – barva čistoty [

Koupelna – nedoporučují se výrazně temné a chladné barevné odstíny,

mimo jiné námořnická modř, lesní zeleň, ocelová šeď. Doporučují se světlé matné barvy, zvláště bílá, signalizující čistotu, také je vhodná mandarinková a žlutozelená barva

Křišťály pro FENG SHUI – dokonalé harmonizátory Vašeho bytu i pracoviště.

Křišťály pro Feng shui jemně harmonizují energii prostoru a aktivně stimulují energii člověka. Jejich dokonalé vybroušení pomáhá zpřesnit myšlení a podporuje společenský život a kreativitu. Pomáhají zaktivovat temné kouty prostoru se stagnující energií, zavěšují se do středu temných chodeb, kde zlepšují tok energie. Jejich blahodárné působení lze pozorovat nejen na lidech, ale i na zvířatech a rostlinách, jejichž růst je díky nim stimulován. Překrásně vypadají křišťály zavěšené v okně, nebo uprostřed místnosti. (dovážené křišťály té nejvyšší světové kvality, jejich pravost je potvrzena laserem vypáleným znakem viditelným proti světlu v blízkosti otvoru pro zavěšení. )

Zavěšením křišťálu do okna projasníte a prosvětlíte i tu nejsmutnější a nejtemnější místnost, která znovu ožije a začne jakoby dýchat.

Očista prostoru mořskou solí – kvalitní mořská sůl
skvěle pomůže se stažením negativních energií z prostoru.
Večer posypte koberec v místnosti solí a nechte přes noc působit. Ráno sůl seberte a vyneste mimo dům. Nenechávejte ji ve vysavači. Sůl můžete také nasypat na skleněné misky.

Feng Shui barvy v domácnosti

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *