Zdraví je zajisté pramenem naší spokojenosti.

Umění Feng Shui upozorňuje na některé faktory zhoršující zdravotní stav na energetické úrovni. Pomalé , ale stálé působení stagnující či nepříznivé energie se pozvolna projevuje také na našem zdravotním stavu. Přitom velmi jednoduchými postupy můžeme aktivně rozproudit energii našeho domu či bytu a tím potažmo povzbudit ozdravující síly našeho organismu.
Přinášíme Vám několik opravdu jednoduchých, ovšem velmi účinných Feng Shui postupů pro pevné zdraví. Vyzkoušejte je s námi a napište nám, jak se Vám osvědčily.

1
Čistý a funkční sporák – čistý sporák ovlivňuje všechny aspekty života.
Čistotou přenášíme pozitivní energii také na jídlo. Pokud sporák nefunguje /třeba jen jedna plotýnka/ nechte jej opravit, nebo kupte nový.

2
Umístění sporáku – nejvhodnější je takové místo, kde máte přehled o okolí, vidíte na dveře a nestojíte k nim zády. Za sporák také můžete nainstalovat zrcadlo – opticky tak zvýšíte počet plotýnek / svědčí o hojnosti/ a budete mít větší přehled, co se děje za Vámi.

3
Zvonkohra nebo křišťál -poblíž sporáku zavěste křišťál či kovovou zvonkohru. Posílíte tím Čchi při přípravě pokrmů. Ideální je zavěsit tyto předměty na červenou stuhu či nit. Křišťál harmonizuje energii a pomáhá tak předejít drobným úrazům a nehodám v kuchyni. Konec pořezání, opaření apod !

4
Červená barva -pokud potřebujete více vitality, pořiďte si červené prostěradlo. Můžete je přímo povléct, nebo jej dejte pod matraci – pěkně kus látky rozprostřete pod celou plochou matrace. Léčba je velmi efektivní a pomáhá také sexuálnímu životu.

5
Mobil – mobilem zde myslíme závěsné zařízení, které drobným pohybem rozproudí energii- spirálky, zvonkohry, větrníčky. Nejděte střed domu či bytu – tato oblast má na Vaše zdraví největší vliv, pečlivě jej ukliďte a zavěste mobil.

6
Funkční systémy domu – udržujte čisté a funkční systémy domu – trubky, odpady, rozvody. Oběhové systémy domu působí na Váš oběhový systém a dýchací soustavu. Pokud není něco v pořádku, ihned to opravte. Tento krok je velmi důležitý a velmi účinný !

7
Odklonit jedovaté šípy- otrávený šíp je jakýkoliv ostrý úhel, špice, ostrý roh – obzvláště pokud je namířen na postel, kolébku, pohovku, sporák, vchodové dveře, stůl. Proti těm zvenčí domu, umístěte zrcátko Bagua v předsíni, k těm vnitřním postavte květiny, překryjte je látkou, použijte závěsné křišťály.

8
Léčba trámů – obnažené trámy vytváří utlačující energii působící psychické i zdravotní potíže. Obzvláště ty na d postelí, sporákem a stolem. Jako léčbu je můžete natřít stejnou barvou jako strop, aby opticky tolik nevynikaly či na ně zavěsit Feng Shui flétnu. Také je můžete zamaskovat dekorativními závěsy.

9
Osvěžení vzduchu – podpořte tok energie Čchi udržováním přísunu čerstvého vzduchu. Můžete častěji větrat, nepřetápět místnosti. Výborné je také pořídit si malou pokojovou fontánu -zvlhčí vzduch a zpříjemní atmosféru. Ovšem pozor – musíte ji pečlivě udržovat čistou a funkční

10
Pozor na elektromagnetická pole – domácí spotřebiče, počítače, televizory, hifi věže jsou obklopeny elektromagnetickým polem. Pokud je to jen trochu možné spěte mimo dosah těchto spotřebičů. Pořiďte si budík na baterie, nebo třeba i natahovací. Naším osvědčeným tipem je pořídit si k televizi, monitoru a hifi věži valounek fluoritu – tento kámen skvěle absorbuje záření atak Vás chrání. Pravidelně jej čistěte proudem studené vody.

10 Feng Shui tipů pro pevné zdraví

You May Also Like