Pokud vybíráte místo,
kde plánujete postavit svůj dům nebo kupujete dům již postavený je z hlediska umění Feng Shui potřeba dbát také na faktory ovlivňující vybrané místo.
Jedná se o vlivy přírodního prostředí, vlivy sousedů, případně městské aglomerace. Spoléhejte na svou intuici, první dojem z místa. Projděte se po pozemku a zkoumejte jak se cítíte, jestli se Vám energie vlévá do žil a nebo se uklidňujete nízkou cenou pozemku a přehlížíte dálniční obchvat či právě se hádající sousedy.
Právě okolní vlivy budou působit na Váš dům a potažmo tím také na Váš život. Určitě si přejete, aby všichni obyvatelé domu byli zdraví, úspěšní a radostní. Našich 10 tipů pro výběr pozemků Vám může pomoci zaměřit se na detaily, kterých by jste si možná nevšimli.

1
Prohlédněte si sousedství – je v okolí domu zdravá vegetace a stromy?
Vidíte zdravá zvířata a domácí mazlíčky ? Zdravé rostliny jsou známkou života, proudící energie. Umírající a nemocné rostliny jsou naopak příznakem nedostatku životodárné Čchi v okolí.

2
Seznamte se s lidmi – potencionálními sousedy – pozorujte životní vzorce a chování těchto lidí. Jsou to přátelští a milí sousedi, nebo naopak často vedou sousedské pře ? Žije zde mnoho rozvedených lidí? Stávají se zde často autonehody? To vše ovlivní svou energií také Váš dům a Váš život.

3
Ulice -nejlepší je ulice s živou vitální energií, se stromy, bez přílišného hluku. Pokud ulice končí přímo před Vašimi dveřmi jde o velmi špatnou polohu domu a bude vyžadovat léčbu. Tato pozice totiž může lidem, kteří zde bydlí přinášet pocity zoufalství, deprese, nehody a pocity ohrožení. Více na konci této kapitoly..

4
Negativní prvky v okolí -zde se řadí blízkost hřbitovů,, nemocnic, léčebných center, policejních a požárních stanic. Extrémně jinová / tedy degresívní/ energie hřbitova působí neustále na naše podvědomí – vyvolává skleslost, žal a smutek. Podobné je to u nemocnice. Policejní stanice vyzařuje energii obav, ohrožení, strachu a podezřívavosti.

5
Školy a kostely v okolí domu – velmi pozitivní je energie kostela, kde se konají například křty a svatby. U kostelů, kde se často konají pohřby už není situace tak příznivá. Blízkost školy může mít oba účinky, záleží na konkrétním typu školy.

6
Příliš těsná blízkost domů – pokud jsou budovy v okolí Vašeho domu příliš na sebe nalepené a ještě k tomu jsou vyšší než Váš dům, můžete trpět pocity útlaku. Tuto situaci lze však velmi úspěšně léčit zrcátkem Ba-gua umístěným co nejblíže velké budově..

7
Rušivý hluk – pokud se v blízkosti domu nacházejí hlučné dopravní tepny, železnice, podzemní dráha nebo dálniční obchvat mohou být důsledkem působení těchto negativních energií zdravotní potíže, nehody, ostré střety. Tuto situaci lze kompenzovat vytvořením vizuálního bloku – živým plotem, stromy či umístěním několika točících se větrníků.

8
Umístění domu v terénu
v rovině poloha neutrální nebo dobrá
v mírném svahu dobrá poloha, poskytuje ochranu
na rovině, vzadu svah vynikající poloha, zvyšuje energii ochrany a bohatství
za domem svah klesá negativní poloha, snižuje energii bohatství

9
Úroveň domu v terénu – energeticky lepší je poloha domu nad úrovní komunikace. Poloha pod úrovní terénu přináší problémy s kariérou, vitalitou, sebevědomím.

10
poloha domu na pozemku
přední třetina energie příležitosti, počátku, klíčení
střední třetina energie síly, rozvoje, zrání
zadní třetina sklizeň, kultivace, dokončení

10 Feng Shui tipů při výběru domu

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *