Měsíc doprovází naši planetu vesmírem ve vzdálenosti téměř 400 000 km. Kolem své osy se otočí za 28 dní. Právě jeden lunární měsíc potřebuje k tomu, aby oběhl i naši planetu. Luna je „planetou“ citu, fantazie a plodnosti. V každém znamení zvěrokruhu se zdržuje dva až tři dny. Má vliv na mořský příliv a odliv, změny počasí, menstruační cyklus i délku trvání různých nemocí. Mnohá zvířata se ve svém chování řídí postavením Měsíce. Správné naplánování chirurgického zákroku stejně jako úspěch v našich každodenních činnostech závisí na postavení a fázi Luny. Ještě dnes je řada našich svátků závislá na postavení Měsíce. Velikonoce se například od konce 2. století našeho letopočtu slaví vždy v neděli, která následuje po prvním úplňku začátkem jara. Ke konci 19. století upadla v Evropě a Spojených státech znalost těchto zvláštních přírodních rytmů téměř do zapomnění. Hlavním důvodem byl rychlý rozvoj moderní techniky a medicíny. Praktické využití pohybu Luny po noční obloze navzdory tomu zůstalo v povědomí většiny lidí a v současnosti je stále populárnější.

ÚPLNĚK
Při úplňku mnoho lidí špatně spí. Náměsíční ve spánku chodí, aniž si ráno něco pamatují. Zvířata jsou neklidná a psi polovinu noci proštěkají. Léčivé bylinky nasbírané o úplňku jsou mimořádně účinné. Rodí se nejvíce dětí, ale zároveň se zvyšuje počet násilných činů a nehod. Při úplňku můžete cítit úzkost. Vedle toho je úplněk považován za čas vhodný pro odpouštění a navazování nových přátelství.

NOV (NOVOLUNÍ)
Luna při novoluní není na obloze vůbec vidět, protože stojí dva až tři dny před stejným hvězdným pozadím, a tedy i ve stejném znamení zvěrokruhu jako Slunce. Je to doba, která je mimořádně vhodná pro začínání nových projektů nebo k zahájení očistných kúr. Nov se značí v kalendáři jako kruh znázorňující měsíc zaplněný černou barvou.

UBÝVAJÍCÍ LUNA
Operace se daří lépe než kdykoliv jindy. Všechny domácí práce vám půjdou pěkně od ruky. Dokonce i kdo teď jí trochu víc než jindy, tak snadno neztloustne. Z těla se dobře vylučují toxické látky a je možné začít s vhodnou dietou. Mnoho prací na zahradě a v přírodě je nyní zvýhodněno, například setí kořenové zeleniny. Ubývající Luna je značena srpečkem směřujícím doprava (Měsíc ve tvaru C – couvá).

PŘIBÝVAJÍCÍ LUNA
Tato fáze Měsíce trvá přibližně 14 dnů. V tomto období vzrůstají přírodní a duševní síly. Náš organismus snadněji přijímá důležité minerální látky a vitaminy. Čím více Měsíc přibývá, tím hůře se mohou hojit poranění a operace. Symbol přibývajícího Měsíce se znázorňuje srpečkem směřujícím na levou stranu (Měsíc ve tvaru D – dorůstá).

Kdo nebere v potaz Lunu, je blázen!
Měsíc má na nás specifický vliv také podle znamení zvěrokruhu, v němž se nachází. Každé z dvanácti znamení má v moci určité části těla. Ve dnech, kdy Luna prochází tím kterým znamením, bychom proto měli být na příslušné orgány opatrnější. Zátěž a námaha působí dvojnásob škodlivě, ale vše, co pro zdraví té které části těla uděláme, působí opravdu blahodárně. Jestliže Měsíc procházející znamením přibývá, jsou všechna opatření pro dodávání posilujících látek úspěšnější než při fázi ubývající Luny. Jestliže právě ubývá, je ta nejvhodnější doba k vyplavování škodlivin a jedovatých látek. Hippokrates, učitel všech lékařů, věděl o silách Měsíce a jednoznačně poučoval své žáky: „Kdo vykonává medicínské povolání, aniž bere v potaz užitek z pohybu hvězd, je blázen,“ a „Neoperujte tu část těla, kterou řídí znamení, jímž Měsíc právě prochází.“
Pokud Měsíc například prochází ve dvoudenní fázi znamením Berana, není vhodné podstoupit operaci očí. Hlava a všechny orgány s ní spojené totiž spadají právě pod vládu tohoto ohnivého znamení. Více se proto na těch pár dnů doporučují obklady, které od bolesti uleví. Ubývající Měsíc vyplavuje, vypocuje, vysouší, symbolizuje aktivitu.
Přibývající plánuje, přivádí, přibírá, absorbuje, vdechuje, ukládá energii, sbírá síly, představuje odpočinek a relaxaci.
To lze s úspěchem využít k redukci tělesné váhy. Pro start je nejlepší den po úplňku. V prvé řadě ale pozorně sledujte své vnitřní potřeby a rytmy. Ty pak porovnávejte s těmi měsíčními. Jezte především zeleninu a zeleninové polévky. Vhodné je i ovoce a hroznový cukr. V posledních letech přišly do módy i některé formy půstu. Při nich bychom nikdy neměli zapomínat na to, že půst znamená především očistnou kúru. Jako prostředek dlouhodobějšího hubnutí však nemá skoro nikdy úspěch! Nevhodné stravovací návyky lze násilím odbourat opravdu jen těžko. Proto držte půst, ale vždy s rozumem!

Tajemná tvář luny

You May Also Like